Blog Paleo/Whole30

Moje skúsenosti s Whole30 – 3. týždeň

23.4.2014

1 2

Prvá polovica za nami. Popravde, tento týždeň z pohľadu paleo celkom nuda. Do Ostravy nás prišla navštíviť mama i brat, takže máme obrovskú zásobu domácich vajíčok i mäsových výrobkov. Whole30 si môžeme predĺžiť o ďalší mesiac (a asi i budeme). Nevarili sme nič nové, takže i fotiek je poskromne. No hlavne sa mi ani fotiť nechcelo.

Jediná zaujímavá vec čo sa udiala sú nové riady. Dovezené priamo z Fínska prostredníctvom skvelého e-shopu terve.cz. V Globuse sme totiž kupovali už minimálne tri plechy a ani jeden nevydržal. A to ani nepatrili k tým najlacnejším. Takže teraz sme vsadili na smaltované riady značky Muurla a po pár používaní vyzerajú, že niečo vydržia. A najmä sú fakt nádherné.

Akurát čo sa týka jedla, uvedomila som si, že potrebujem častejšie hríby. Pretože mi chutia a napríklad šampiňóny s batátami spravené metódou wet saute sú naozaj výborne. Pritom ešte tak rok dozadu som zjedla maximálne krémovú hríbovú polievku, kde ale museli byť hríby úplne rozmixované. Kúsok väčší 2 mm som odmietla zjesť. Zaujímavé, ako sa mi posúvajú chute a jedlá, ktoré som kedysi odmietala patria teraz k mojím najobľúbenejším. Raz sme boli v reštaurácií a tam som zvolila najlepšiu možnú kombináciu. Bravčová panenka, grilovaná zelenina a mätový čaj.

34

Štyri dni sme strávili každý u svojich rodičov. Moja mama na paleo prechádza tiež, takže už ani nie je zložité sa tam stravovať „po svojom“. Dokonca si kúpila i nejaké kokosové mlieka a oleje. Len s koreninami a čerstvými bylinkami je to slabé, ale aspoň má vždy plnú chladničku zeleniny. Avšak pre zvyšok rodiny a tak nejak i zo zvyku napiekla. Iba dva druhy, no oba patrili kedysi k mojím najobľúbenejším zákuskom. Žĺtkové rezy a kokosové ježe. Deň som okolo nich chodila, až som si povedala, že sa predsa nebudem dobrovoľne týrať a proste som ochutnala. Na moje prekvapenie mi vôbec nechutili. Proste cukor. Prebil aj chuť tých pár orieškov a kokosu čo tam bolo. Skrátka mi to prišlo neskutočne sladké a už som na ne vôbec nemala chuť. Mohla som vedľa tých koláčov, ktorých som kedysi dokázala zjesť aj pol plechu na posedenie, byť celý deň a už som nemala žiadnu náladu z nich viac ochutnať. Ale tak čo sa čudujem, keď mne teraz príde sladká i 85% čokoláda.

Keď už som bola doma, v krásnych Piešťanoch s čistým vzduchom (oproti Ostrave je ale vzduch čistý takmer všade), tak som si aspoň bola zabehať. Dokonca som pred hudbou zo slúchadiel uprednostnila cvrlikanie cvrčkov. A na nábreží Mŕtveho ramena pri Kúpeľnom ostrove behávajú aj dôchodcovia z kúpeľov, takže som konečne pár bežcov i obehla. Behalo sa mi strašne fajn, to príjemné a pohodové prostredie mi v Ostrave chýba. Kettlebell som logicky na Slovensko neťahala, takže s tým som necvičila.

Pokazil sa mi spánok, ale to je kvôli stresu v škole. Týždeň do odovzdania diplomoviek, takže teraz toho moc nenaspím. Už sa teším, až bude 30. a ja to buď stihnem, nahrám do systému a mám pokoj, alebo nestihnem a mám pokoj i tak, lebo budem mať ďalšie štyri mesiace na dokončenie. Jedno lepšie ako druhé. Ale aspoň sa necítim tak unavená a vydržím v pohode fungovať aj s menej spánkom (kedysi u mňa neslýchané).

Myslím, že Whole 30 prinesie ešte jeden pozitívny účinok a to krajšia pleť na tvári. Respektíve, zlepšuje sa mi stav. Možno je to i novým krémom, ktorý teda nebol úplne najlacnejší a má nálepky ako eko, bio, hypoalergénny, šetrný a s termálnou vodou, ale i tak si myslím, že strava má na tom oveľa väčšiu zásluhu. No hlavne nech mi to vydrží, bez ohľadu na to čo to spôsobilo :).

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.