Blog Paleo/Whole30

Moje skúsenosti s Whole30 – 2. týždeň

16.4.2014

Whole 30 - 22 Whole 30 - 26

Milujem mäso so zeleninou v kokosovom mlieku s kari pastou. Najúžasnejšia kombinácia a pre mňa pekelne štipľavá (priateľ tým rozhodne nešetrí), ale postupne si zvykám. Toto jedlo nám chutí tak moc, že sme ho mali takmer každý deň. Obmieňame akurát druh mäsa (kuracie prsia, bravčové karé…) a zeleninu. A to som si myslela, že lososa s bylinkovým ghee a grilovanými paprikami nič neprekoná.

Takže máme veľkú spotrebu kokosového mlieka. Našťastie v DM mali akciu 25 % na Alnatura výrobky a 15 % na celý nákup, tak sme sa trochu zásobili (fakt len trochu, lebo viac kusov ani nemali). Budem musieť ešte nejaké predajne obehať, toto mlieko nám chutí.

Tiež zisťujeme, že nám viac menej stačia dve jedlá na deň. Keď si dáme o deviatej raňajky, do druhej nemáme hlad, takže obedujeme okolo tretej no a večeru po ôsmej robíme asi už len zo zvyku. Tak asi tie raňajky posuniem a budeme proste jesť keď sme hladný, hoc len dvakrát za deň.

Whole 30 - 21 Whole 30 - 23

V obchode je to teraz podstatne jednoduchšie, pretože prakticky ideme iba k zelenine a občas k mäsu a vajíčkam (to keď dôjdu zásoby domáceho a do návštevy rodičov ďaleko). A samozrejme ryby. Našli sme akurát kari pastu, ale inak všetko ostatné, čo sme chceli vyskúšať na ochutenie jedál obsahuje cukor, konzervanty a ďalších päť riadkov prísad, ktoré prírodné rozhodne nie sú. Tak si radšej robíme vlastné pestá a omáčky. Olivový olej, bylinky, oriešky…

Zo zeleniny nás v obchodoch potešila ponuka slovenskej špargle, ktorú sme kúpili niekoľkokrát a prvýkrát sme mali kvaku (tuřín), čo nám tiež celkom zachutilo (na surovo i opečené na ghee). Už sa teším až začnú farmárske trhy a bude ešte väčší výber a najmä lokálny.

Stráca sa mi častá chuť na ovocie, už nemám potrebu ho jesť stále a vo väčších množstvách. Dva kusy za deň maximálne. Oriešky dávame už len ako prísadu do jedál (napríklad priateľ robil na lososa bazalkové pesto s olivovým olejom a troma druhmi orieškov). A avokádo mi fakt začína chutiť.

Whole 30 - 24 Whole 30 - 25

Cítim sa nejaká ľahšia a stále ma fascinuje, že mám ploché bruško. Keď som si bola kupovať nohavice, moja tradičná veľkosť na ktorú som bola zvyknutá mi je veľká, takže namiesto veľkosti 40, ktorú som si kupovala ešte na začiatku roka (a pred pár rokmi dokonca 42) som odchádzala s 38. A sedia mi perfektne. Takže som sa proste išla odvážiť a ejhľa, pár kilogramov je už dole. Kvôli chudnutie Whole30 nerobím, ale toto ma potešilo.

I tento týždeň som cvičila málo. Čas by sa aj našiel (ono, keď sa chce, dá sa takmer všetko, inak sú to len výhovorky), ale po jednom behu a cvičení s kettlebellom som sa tak odrovnala, že som mala ešte tri dni problém chodiť aj po našom malom 1+1 byte. Takže som si bola iba dvakrát krátko zabehať, samozrejme rozcvička pred a po, trochu s kettlebellom a od utorka CzechChallenge na nohy.

Mohlo by sa Vám páčiť

2 komentáre

 • Odpovedať Bebe 17.4.2014 na 15:20

  Z těch fotek se mi sbíhají sliny takovým stylem, že bych nejedla dvakrát denně, ale klidně 10x! 🙂
  A docela jsi mě nahlodala s tím plochým bříškem, Orvokki… No většinou nejpevnější vůli přestat mlsat (nejen ovoce, ale hlavně čokoládičky) mám vždycky když jsem napapaná. Přijde hlad a pevná vůle je v trapu a nahradí ji mlsná huba… :-))
  Bebe

  • Odpovedať Orvokki 17.4.2014 na 20:21

   To ja by som tiež rada jedávala častejšie, ale ono sú to dosť sýte porcie, takže viac do seba už nedám. S tou vôľou súhlasím, mne trvalo kedysi dva mesiace než som si odvykla od sladkého (čokoládky, keksíky, zákusky a pod.). Teraz je to podľa mňa i kvôli škole, dva týždne do odovzdania diplomoviek, tak proste na to ovocie myslím častejšie. Najmä kedysi som bola zvyknutá cez skúškové jedávať prakticky stále. Hrozný zvyk :D.

  Zanechať odkaz

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.