O živote a materstve populárne náučné

Čítanie do emailovej schránky

30.9.2021

Kedysi som newslettre veľmi bojkotovala. Rušila som všetko, mám dosť dobre nastavený spam filter a dávam si veľký pozor, kde emailovú adresu uvádzam. Ale pár newslettrov ma zaujalo a naviac už nepracujem, nechodia mi pracovné maily, takže inbox-zero stav je u mňa prakticky by default než že by som sa o to musela každý deň snažiť. A keďže rada čítam, nejaké zaujímavé čítanie si teraz dobrovoľne nechávam posielať. Naviac si čítaním tých anglických udržiavam angličtinu.

▪️Mindfck Monday | Mark Manson. Kniha Jemné umenie mať veci v p*i ma až tak veľmi nezaujala, ale bolo mi povedané, že newsletter má skvelý, tak som skúsila. A fakt hej. Je dlhý, ale baví. Kedysi posielal každý pondelok, v lete prešiel na mesačný interval.
▪️Pavlina Speaks | Pavlína Louženská. Asi najznámejší český newsletter. Rôzne témy, vždy veľa odkazov, aktuálnosť, trendy. Odporúčam i jej podcast Trendspotting.
▪️Matt here! | Matt D’Avella. Matta poznám ako režiséra dokumentu dua The Minimalists. Na newsletter ma pozval manžel. Najnovšie začal robiť aj na 🐌 Slow Growth mailoch, ktoré mi prídu ešte o niečo lepšie.
▪️3-2-1 Thursday newsletter | James Clear. Každý štvrtok, krátke, inšpiratívne a pripomína mi to udržať moje predsavzatia a plány aktuálne. Posiela ich autor výbornej knihy Atomové návyky. „3 short ideas from me, 2 quotes from others, and 1 question for you to ponder.“
▪️madebythe: mesačné zápisky | Juraj a madebythe: tím. Slovenské zápisky, prevažne o ich vlastnej činnosti ale aj inšpiratívne tipy. Mám tú firmu rada, majú presah, zaujímajú sa, zlepšujú.
▪️Jazykový koutek | Lucie Gramelová. Každý piatok a pre každého, koho zaujíma učenie sa jazykov.

Keď som tento post publikovala na Instagrame, prišlo mi pár ďalších tipov, ktoré som si prihlásila a uvidím, či mi budú tiež tak vyhovovať. Konkrétne ide o tieto:

▪️Tipy Davida Vrby
▪️Kurník – Ďalší ženský plátok
▪️Citrónový drops
▪️Děti jsou taky lidi
▪️Next draft

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Čítanie do emailovej schránky po druhé – Orvokki's blog 25.4.2022 at 10:57

    […] príliš alebo ma až tak veľmi nezaujímajú, tak nie je dôvod ich odoberať. Tie pôvodné (čítaj tu) stále platia, stále ich odoberám a k tomu sa ešte teším aj na tieto […]

  • Leave a Reply

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.