O živote a materstve populárne náučné

Čítanie do emailovej schránky po druhé

24.4.2022

Už je to viac ako pol roka, odkedy som pridávala newslettre, ktoré odoberám a odvtedy mi ich pár pribudlo. Pribudlo ich teda viacej, ale niektoré z nich po čase aj ubudli, lebo zas nemusím čítať všetko a keď je niektorých tém príliš alebo ma až tak veľmi nezaujímajú, tak nie je dôvod ich odoberať. Tie pôvodné (čítaj tu) stále platia, stále ich odoberám a k tomu sa ešte teším aj na tieto ďalšie.

▪️Finština na každý pád | finstina.online, pretože milujem Fínsko a učím sa po fínsky. Ale tento dlhý newsletter pripravuje Ema tak dobre, že mnoho z neho určite zaujme aj ľudí, ktorí sa o Fínsko inak nezaujímajú.
▪️Loono | loono.cz som mala vlastne spomenúť už predtým, pretože ich sledujem prakticky od začiatku. Vtedy fungovali ako pripomienka samovyšetrenia #prsakoule, dnes ale robia osvetu v mnohých ďalších oblastiach. Ak zabúdate na prevenciu, sledujte ich.
▪️Dlouhá punčocha | mesačník je tiež newsletter, ktorý odoberám oveľa dlhšie. Raz za mesiac kvalitné novinky medzi detskými knihami.
▪️Citrónový drops teraz pauzuje (ale vraj už nie dlho). Inak dávka inšpirácie z celého sveta pod taktovkou Valentíny Kasper Rosputinskej.
▪️Pondelkový newsletter od Anety Matonovej je novinka a predĺžením jej pravidelných pondelkových tipov z Instagramu. Rôzne oblasti a čo ju v danom týždni zaujalo, knihy, jedlo, podcasty, články… Býva toho dosť, takže si vyberám len niečo.
▪️Kurník, aneb ďalší ženský plátok. A ešte aký dobrý.
▪️The Overview Effect od Hany Martínkovej je súhrn z domova i zo sveta, politika, spoločenské dianie, tipy na ďalšie čítanie a počúvanie. Dlhé a prínosné.
▪️Newsletter, aký by som chcel čítať, a preto ho budem písať. Tak sa predstavuje Jakub Ptačin. Jeho prvý rok emailov som si prečítala knižne (53 pokusov, ako byť lepší). Teraz už chcem mať pravidelný prísun, tak som začala odoberať. Ale 53 pohľadov, ako byť lepší, zbierku 53 inšpiratívnych ľudí a ich pohľadov na to, ako byť lepší si kúpim a prečítam tiež.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.