Blog

Angatar – projekt, ktorý môže vzniknúť aj vďaka vám

28.11.2017

Adamko spinká, ja prezerám To Do list, dnes nič moc, ale na to som si už zvykla. Svieti mi tam napríklad ešte položka Vianočné darčeky pre ostatných. Pod ňou sa skrýva tak nejak všeličo. Prispieť na Ježiškove vnoučata, napísať knižné tipy na blog, dať vám vedieť o projekte Angatar… a tak. Ježiškové vnoučata hotovo, knižné tipy sú rozpracované, tak sa púšťam do tej poslednej. Čo je to Angatar?

Angatar je náš kamarád z Grónska. Umí postavit iglú a jezdit v kajaku! Musíme vám ho představit! Máme na to deset písní. Syrových a něžných…

O projekte mi dala vedieť známa a mňa okamžite zaujal. Prečo? Lebo mám Adamka a neviem spievať. Lenže jeho to strašne baví, keď sem-tam s niečim prídem, tak je ohromne vysmiaty a spokojný. Pozerá na mňa, usmieva sa a ja mu vidím v očiach radosť. A tak spievam, falošne, občas si vymýšľam, lebo hanba mi, väčšinu textov sa ešte len učím.

Občas pustím niečo na notebooku a tancujeme spolu do rytmu po kuchyni, karaoke jak sa patrí. A tak hľadám ďalšie a ďalšie zaujímavé pesničky. Aby sa mi neohrali, pretože Wheels On The Bus už z hlavy nevyženiem nikdy, aby Adamka bavili, aby sa niečo naučil. A takým sa zdá byť aj chystajúce sa CD Angatar. Lenže na to, aby vyšlo, potrebuje pomoc druhých.

Tři mateřské hlasy zpívají vyprávění o tom, jak se z kluka stává muž.
Ten příběh napsal Miloslav Stingl. Ten Čech, jak je indiánem.
O dvanáctiletém Angatarovi a jeho cestě za hranice území, sebeuvědomění, strachu, vůle, víry.
Kluk v anoraku a svět syrový jako inuitský oběd, něžný jako medvědí kožich, křehký jako sněhová vločka.
Pro děti a dospělé.

Na projekt TVŮJ KAMARÁD Z GRÓNSKA: ANGATAR! môžete prispieť na startovac.cz. Samozrejme nebude to len tak, odmenou vám bude hotové CD, prípadne i plagát, zľava, ďalšie CD, pozvánka na krst alebo dokonca predstavenie. Všetko záleží od výšky príspevku, ktorý začína na 250 Kč. To je ako jedna kniha (v akcii).

Už im veľa nechýba, 78 % splnené, ostáva osem dní, to predsa musí vyjsť! Ja im fandím, tri matky, čo popri deťoch majú ešte čas skladať hudbu a vedia spievať. Tak pozrite na startovac.cz, možno Angatar uloví aj vás.

Mohlo by sa Vám páčiť

1 komentár

  • Odpovedať Dominika 30.11.2017 na 14:01

    Vypadá to opravdu zajímavě!

  • Zanechať odkaz

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.