Blog

Ako sa zo mňa stal knihobežník

4.10.2010

Martinus.sk spustil zaujímavý projekt – knihobežník. Už beží nejaký ten týždeň a okrem Bratislavy pribúdajú ďalšie a ďalšie mestá. Dokonca i Praha a Brno. Zálusk som si robila na niekoľko kníh zo Žiliny, ale tam som ani jednu nenašla. Po troch týždňoch som opäť šla z Ostravy na víkend domov, a tak som opäť pozrela, či nepribudlo niečo blízko vlakovej stanice či námestia. Na moje prekvapenie pribudli tri knihy v mojej cieľovej stanici. Hoci som cestovala v noci, hneď po príchode som vybalila fotoaparát, opísala „súradnice“ na papier a vybrala sa na kúpeľný ostrov hľadať „tú moju“.

Z prvého miesta som bola mierne zmätená, mapa ukazuje centrum mesta, ale ak ma pamäť po 13 rokoch života v Piešťanoch neklame, hotel Victoria Regia a pódium Harmony sú na kupeľnom ostrove. Kvetináče som síce našla, knihu však nie. Trochu sklamaná, sa presúvam o pár metrov ďalej, a rozmýšlam, ktorý múrik môže byť pri rehabilitačnom chodníku „ten pravý“. Hneď ma napadol „ten svadobný“, tak som naň vybehla. A hľadám. Pre istotu vyťahujem foťák, nech nevyzerám čudne skúmaním pre mňa neznámych rastlín. Keď nič, aspoň pár fotiek. Pri zaostrovaní rohu múriku sa mi srdce silno rozhýbalo. Že by predsa? Martinus logo sa pozná aj z diaľky a ja celá nadšená fotím moju prvú „knihobežník“ knihu (John Grisham – Hra o pizzu). S ešte väčším nadšením sa presúvam o niečo ďalej, k soľnej jaskyni. Kvetináče vidím, ale ako poznám či je to „ľaliovník tulipánkvetý“? Pozerám všade, ak ma niekto pozoroval z okna, musel ma mať za blázna. Spomeniem si na indíciu „park pod vežou“ a nakuknem za štyri kamene. A ejhľa, Slučka (napísala Priscilla Mastersová) si je tam voľne opretá o jeden z nich. Neveriacky robím záber môjho ďalšieho úspechu a s novonadobudnutým sebavedomím sa presúvam späť na prvé stanovisko pri pavilón Harmony. Prezerám kvetináč i kríčky, kniha však nikde. Tak som ju nahlásila ako stratenú.

Samozrejme som o projekte povedala aj rodičom a mama na druhý deň neváhala na ceste do Dubnice nad Váhom zísť z diaľnice, a z Nového Mesta n./Váhom mi priniesť ďalšiu knihu. Podarilo sa jej nájsť Niekto na mňa stále píska od Heribana.

Mohlo by sa Vám páčiť

1 komentár

  • Odpovedať Čajovňa Dobromila | Barbora Miklášová 1.7.2011 na 22:34

    […] projekte knihobežník som tu už kedysi písala. Keďže som odišla na semester do Španielska, svoju aktivitu tam som utlmila. […]

  • Zanechať odkaz

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.